26.10.2023 •

Festiwal Piosenki Niemieckiej okazją do spotkania integracyjnego.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu osób ze średzkich szkół, przedszkoli i Środowiskowych Domów Samopomocy w Piersnie i Środzie Śląskiej. Powodem był Festiwal Piosenki Niemieckiej w Domu Kultury organizowany przez panią Renatę Kopacką wraz z innymi nauczycielami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Środy Śląskiej i zaproszenie do uczestnictwa nauczycielki j. niemieckiego Renaty Bielskiej-Korban.
Klasy II Szkoły Branżowej i III Technikum Informatycznego (wraz z wychowawczynią Iloną Pietrzak) śledziły występy sceniczne reprezentantów wszystkich placówek, a Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Środzie Śl. reprezentował uczeń klasy III TI Szymon Szachniewicz, który zagrał dwa utwory na trąbce, jeden z repertuaru Eltona Johna, drugi utwór Ludwiga van Beethovena.
Dziękujemy za zaproszenie i długoletnią współpracę! (rbk)