08.10.2023 •

Wycieczka do Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości

22.09.2023 roku  3 klasa technikum informatycznego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej uczestniczyła w zajęciach warsztatowych dla przyszłych przedsiębiorców. Uczniowie zostali przywitani w nowoczesnym biurowcu Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Zajęcia poprowadził Pan Rafał Ratuszniak kierownik wydziału rozwoju, przedsiębiorczości i współpracy z NGO Urzędu Miasta  i Gminy Środa Śląska.

Pan Rafał Ratuszniak opowiedział również o ofercie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, która skierowana jest do  osób rozpoczynających i od niedawna prowadzących działalność gospodarczą  i dotyczy kompleksowego ich wsparcia w zakresie preferencyjnych warunków dostępu do lokali biurowych, IT oraz specjalistycznych usług doradczych i szkoleniowych.

Młodzież dowiedziała się, że Średzki Inkubator Przedsiębiorczości będzie także miejscem wydarzeń biznesowych, promujących lokalnych przedsiębiorców.

Z całą pewnością uczniowie 3 klasy technikum informatycznego wykorzystają  w przyszłości praktyczne umiejętności zdobyte podczas wizyty w Średzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

KK