27.10.2014 •

AKCJA ekologiczna STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY

Nasza SzkoÅ‚a kolejny raz przyÅ‚Ä…czyÅ‚a siÄ™ do akcji ekologicznej „StaÅ„ po zielonej stronie mocy”, organizowanej przez firmÄ™ Slam Poland.

Firma Slam Poland sp. z o.o. jest pomysÅ‚odawcÄ… jak i organizatorem akcji ekologicznej StaÅ„ Po Zielonej Stronie Mocy. ZaÅ‚ożeniem akcji jest prowadzenie dziaÅ‚aÅ„ edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, poprawy Å›wiadomoÅ›ci ekologicznej. Celem akcji jest zbiórka m.in.: pÅ‚yt CD/DVD/BR, zużytych telefonów, baterii, Å‚adowarek od telefonów, etui od pÅ‚yt CD/DVD/BR, kabli, pilotów (od TV), pendrivy, dyski HDD, sÅ‚uchawki, inne. Obecnie akcja prowadzona jest w piÄ™ciu województwach: wielkopolskie, Å‚ódzkie, dolnoÅ›lÄ…skie, opolskie oraz Å›lÄ…skie.

W czasie trwania Akcji Opiekun zobowiÄ…zany jest do zbierania w/w odpadów od uczniów oraz prowadzenia dokumentacji o liczbie zebranych odpadów. Zadaniem Opiekuna Akcji jest terminowe co dwu tygodniowe raportowanie  iloÅ›ci zebranych odpadów na stronie internetowej Organizatora Akcji poprzez zaÅ‚ożenie konta Opiekuna Akcji.

Podane przez Opiekuna iloÅ›ci odpadów, przeliczane sÄ… przez system informatyczny na punkty i przypisane do każdej klasy:

1 Płyta CD/DVD lub blu-ray - wartość 1 punkt

1 Pudełko po płycie CD/DVD lub blu - ray/kasecie VHS/magnetofonowej wartość 2 punkty

1 Zużyty telefon komórkowy wartość 15 punktów

1 bateria wartość 1 punkt

1 ładowarka wartość 3 punkty

1 kabel cienki wartość 1 punkt

1 kabel gruby (minimum 8 mm)  wartość 3 punkty

1 pilot do urządzenia elektronicznego wartość 2 punkty

ZachÄ™camy do aktywnego zbierania odpadów!  Klasy, które zdobÄ™dÄ… najwiÄ™cej punktów otrzymajÄ… ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

Katalog nagród i regulamin akcji sÄ… dostÄ™pne na stronie: http://stanpozielonejstroniemocy.pl/

Odpady proszÄ™ przynosić zgodnie z listÄ…, z informacjÄ… „klasa i liczba sztuk”

Opiekun akcji: Honorata Staszak