24.10.2021
Klasa 3 Technikum Informatycznego pod opieką pani wychowawczyni Honoraty Wronowskiej i pani Ilony Pietrzak uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Ścinawy. Klasa zrealizowała wycieczkowe plany sprzed pandemii. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Schronisku Młodzieżowym "Pałacyk" w Ścinawie", gdzie warunki i opieka były wspaniałe. Pobyt rozpoczął się rejsem po Odrze, podczas którego Bosman przytaczał różne opowieści związane z regionem i jego historią. Następnie udaliśmy się na zajęcia do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie, gdzie braliśmy udział w zajęciach florystycznych i laboratoryjnych. Wizytę w Dziewinie zakończyliśmy eko spacerem w otoczeniu pięknej przyrody, starorzecza Odry i łęgów odrzańskich. Na zakończenie pierwszego dnia, zostały zorganizowane warsztaty cukiernicze. Podczas zajęć każdy skomponował pyszny i odżywczy deser owocowo jogurtowy.

Drugi dzień rozpoczęliśmy zajęciami z samoobrony, z elementami kick boxingu i karate, prowadzone przez doświadczonego instruktora. Podczas dwugodzinnego treningu poznaliśmy wiele ciekawych i praktycznych zasad sztuki walki. Braliśmy udział w konkursach i zabawach sportowych. Bawiliśmy się przednio! Pobyt w Ścinawie zakończyliśmy grą miejską pt. " Ścinawa małe miasto - wielka historia". Podczas gry zgłębiliśmy historię miasta i napotkaliśmy pomnik Wincentego Witosa, patrona naszej szkoły. Historia pomnika Wincentego Witosa sięga 1913 roku. Wówczas to w parku postawiono granitowy głaz, który miał upamiętniać setną rocznicę rozpoczęcia tzw. wojny wyzwoleńczej przez Prusy.

Były to dwa dni, spędzone w miłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo długo będziemy wspominać ten pobyt.

Kilka zdjęć (więcej nanaszym Facebooku):