Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej
Aktualności
08.10.2023
 
W środę 4 października po raz drugi obradowała Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego. Głównym punktem obrad był program pracy na najbliższe miesiące.
Sesja rozpoczęła się od zaprzysiężenia nieobecnego na I sesji, radnego Krystiana Bronowickiego. Następnie, zgodnie z porządkiem obrad przewodniczący rady Filip Galus, przedstawił protokół z poprzedniej sesji oraz sprawozdanie ze zorganizowanej w Warszawie Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych, na której powiatową radę reprezentowała Julia Jabłońska. 
Plan pracy rady był omawiany na spotkaniu roboczym i na sesji przyjęto już gotowe propozycje. Młodzi radni zdecydowali, że jeszcze w tym roku zajmą się uruchomieniem swojego biura w Powiatowym Centrum, akcją sprzątanie świata, projektem “Filtruj i pij”, nakręceniem spotu zachęcającego do udziału w wyborach oraz nawiązaniem kontaktów z innymi radami. Uchwała w sprawie planu pracy została podjęta jednogłośnie.
 
W sprawach różnych przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej poprosił o rozważenie udziału w realizowanym przez nich projekcie. Młodzi radni powiatu podziękowali Biance Pietrzak, wieloletniej opiekunce rady, za zaangażowanie i wsparcie. Z kolei
przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej Artur Bogucki zapewnił o gotowości do współpracy i rezerwacji środków na działalność rady w budżecie powiatu.
 
Relacja: powiat-sredzki.pl
 
 
« powrót
Copyright © 2010