30.01.2023 •

Lekcje europejskie w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej

Lekcje europejskie to spotkanie z osobami z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (PIFE) w Legnicy, WrocÅ‚awia lub Jeleniej Góry, na którym przekazywana jest praktyczna wiedza o Å›rodkach z UE majÄ…cych sÅ‚użyć podnoszeniu poziomu życia. Informacje sÄ… przydatne nie tylko dla samych uczniów, ale także ich bliskich i znajomych. W Powiatowym Zespole SzkóÅ‚ nr 2 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej zajÄ™cia przeznaczone dla uczniów klas koÅ„cowych technikum i szkoÅ‚y branżowej poprowadziÅ‚a pani Katarzyna Babiniec z punktu w Legnicy. Lekcje odbyÅ‚y siÄ™ w CeKA, dnia 30.01.2023 r., gdzie w przystÄ™pnej formie przekazano uczniom informacje o możliwoÅ›ciach uzyskania wsparcia unijnego na różne cele, takie jak np.: szkolenia, otwarcie lub rozwój firmy, termomodernizacja budynków, pomoc dla osób niesamodzielnych. OdbyÅ‚ siÄ™ również konkurs, po którym najlepsze osoby z klasy otrzymaÅ‚y maÅ‚e upominki. Dla mÅ‚odych ludzi te dodatkowe informacje bÄ™dÄ… dobrym przygotowaniem do startu w dorosÅ‚ość.

Renata Bielska-Korban