25.11.2022 •

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży 20.11.2022-25.11.2022

JesteÅ›my na póÅ‚metku wymiany polsko-niemieckiej, w której bierze udziaÅ‚ 20 uczniów ze szkoÅ‚y o nazwie Schulzentrum Saterland, 10 uczniów ze SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej i 10 uczniów z Powiatowego ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ nr 2 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej.

Poniżej krótka relacja (dÅ‚uższa nastÄ…pi po powrocie) z wyjazdu do Krzyżowej, wsi pod ÅšwidnicÄ…, w której przebywamy. Zakwaterowani jesteÅ›my w byÅ‚ym majÄ…tku rodziny von Moltke, obecnie zarzÄ…dzanym przez FundacjÄ™ „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego . Miejsce jest po prostu spektakularne!

W pierwszych dniach poznawaliÅ›my siÄ™ wzajemnie poprzez gry i interakcje. UczyliÅ›my siÄ™ jÄ™zyków niemieckiego i angielskiego, poznaliÅ›my swoje szkoÅ‚y i miejscowoÅ›ci dziÄ™ki przygotowanym prezentacjom.
Wtorek to wycieczka do Wrocławia, gdzie spędziliśmy cały dzień w naszym pięknym mieście Wrocław/Breslau.
Po zwiedzeniu Ostrowa Tumskiego i katedry, byliÅ›my w hali targowej, na jarmarku bożonarodzeniowym oraz w dużym centrum handlowym Wroclavia. ZmÄ™czeni, ale peÅ‚nymi torbami szczęśliwie wróciliÅ›my wieczorem do Krzyżowej. Dzisiejszy dzieÅ„ to warsztaty, warsztaty i …zawody sportowe. Poniżej kilka zdjęć z naszego pobytu w Krzyżowej.

Renata Bielska-Korban