22.09.2022 •

Rozpoczęcie współpracy z niemiecką szkołą.

Dnia 12. wrzeÅ›nia 2022 roku w Powiatowym Zespole SzkóÅ‚ Nr 2 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej goÅ›cili nauczyciele z Schulzentrum w Ramsloh w Niemczech. Ramsloh jest jednÄ… z miejscowoÅ›ci wchodzÄ…cych w skÅ‚ad gminy Saterland, która od 20 lat jest gminÄ… partnerskÄ… gminy Åšroda ÅšlÄ…ska. Nasza szkoÅ‚a wraz ze SzkoÅ‚Ä… PodstawowÄ… nr 3 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej byÅ‚a m.in. celem wizyty goÅ›ci z Niemiec, wÅ›ród których byÅ‚ również burmistrz i wiceburmistrz Saterlandu. Powodem byÅ‚o wznowienie wspóÅ‚pracy miÄ™dzy szkoÅ‚ami i wymiana uczniów z Polski i Niemiec. GoÅ›cie z zainteresowaniem obejrzeli szkoÅ‚Ä™, salÄ™ gimnastycznÄ… i wizytowali niektóre lekcje oraz wysÅ‚uchali informacji na temat szkoÅ‚y przekazanych przez Dyrektora Mariusza Kargola. A w pożegnaniu przyjacióÅ‚ z Niemiec uczestniczyli uczniowie klasy 4 Technikum Å»ywienia.
Renata Bielska-Korban.