22.09.2022 •

Rozpoczęcie współpracy z niemiecką szkołą.

Dnia 12. września 2022 roku w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 w Środzie Śląskiej gościli nauczyciele z Schulzentrum w Ramsloh w Niemczech. Ramsloh jest jedną z miejscowości wchodzących w skład gminy Saterland, która od 20 lat jest gminą partnerską gminy Środa Śląska. Nasza szkoła wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 w Środzie Śląskiej była m.in. celem wizyty gości z Niemiec, wśród których był również burmistrz i wiceburmistrz Saterlandu. Powodem było wznowienie współpracy między szkołami i wymiana uczniów z Polski i Niemiec. Goście z zainteresowaniem obejrzeli szkołę, salę gimnastyczną i wizytowali niektóre lekcje oraz wysłuchali informacji na temat szkoły przekazanych przez Dyrektora Mariusza Kargola. A w pożegnaniu przyjaciół z Niemiec uczestniczyli uczniowie klasy 4 Technikum Żywienia.
Renata Bielska-Korban.