31.05.2022 •

Nasi nauczyciele podnoszÄ… swoje kompetencje !

25 maja 2022 r. we WrocÅ‚awiu odbyÅ‚a siÄ™ konferencja podsumowujÄ…ca dwa projekty mobilnoÅ›ci dla nauczycieli, które koordynowaÅ‚a fundacja Mode – Move and Develop Foundation majÄ…ca siedzibÄ™ we WrocÅ‚awiu.
W ramach projektów 96 nauczycieli z Dolnego ÅšlÄ…ska wyjechaÅ‚o na tygodniowe tzw. job shadowing do różnych europejskich krajów. Podczas wyjazdów nauczyciele odbywali praktyki, doskonalÄ…c kompetencje zawodowe i jÄ™zykowe. Aż 7 nauczycieli z Powiatowego ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ nr 2 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej skorzystaÅ‚o z możliwoÅ›ci wyjazdu na szkolenie zagraniczne: byliÅ›my w Niemczech, WÅ‚oszech, Portugalii, Hiszpanii i na Cyprze. Pierwsze wyjazdy odbyÅ‚y siÄ™ w styczniu 2020 r., a ostatnie w 2022 r. W konferencji podsumowujÄ…cej braÅ‚y udziaÅ‚ dwie uczestniczki job shadowing z naszej szkoÅ‚y: panie Renata Bielska-Korban oraz Beata JastrzÄ™bska.
Fundacja Mode koordynuje kilka projektów, m.in. dotyczÄ…cych wolontariatu oraz praktyk zawodowych dla uczniów w ramach programu Erasmus. Osoby zainteresowane mogÄ… poszukać szczegóÅ‚owych informacji na stronie fundacji lub fb.