15.01.2021 •

Informacja o organizacji zajęć od 18.01.2021

- Zajęcia praktyczne i konsultacje odbywają się podobnie jak w grudniu.
Od 18.01.2021 (poniedziałek) praktyki zawodowe odbywają się zgodnie z planem w zakładach macierzystych. Pozostałe osoby mają zajęcia z naszymi instruktorami w warsztatach szkolnych.

- Nauczyciele uczÄ…cy w klasie 1 TI i 2IG oraz uczniowie proszeni sÄ… o zwrócenie uwagi na zmiany w planie lekcji.

- Po radzie klasyfikacyjnej i zgÅ‚aszanych przez rodziców uwagach o pracy szkoÅ‚y wprowadza siÄ™ zmiany w organizacji nauczania zdalnego w drugim semestrze:
1. Z każdych zajęć edukacyjnych przewidzianych w planie nauczania przynajmniej jedna lekcja powinna odbyć siÄ™ w trybie spotkania on-line w czasie rzeczywistym (np. na platformie edukacyjnej CLASSROOM ). WyjÄ…tek stanowić mogÄ… zajÄ™cia, które odbywajÄ… siÄ™ jeden raz w tygodniu- dopuszcza siÄ™ w tym przypadku spotkania z uczniami w czasie rzeczywistym raz na dwa tygodnie. PozostaÅ‚e zajÄ™cia mogÄ… odbywać siÄ™ off-line: przygotowane materiaÅ‚y i zadania w dzienniku elektronicznym i/ lub na platformie z terminem opracowania dla ucznia.
2. O zajęciach on-line nauczyciel informuje klasę w terminarzu w dzienniku elektronicznym w jednodniowym wyprzedzeniem.
3. UczeÅ„, który z przyczyn technicznych nie może wziąć udziaÅ‚u w zajÄ™ciach on-line jest zobowiÄ…zany do poinformowania nauczyciela prowadzÄ…cego zajÄ™cia za pomocÄ… dziennika elektronicznego o przyczynie braku obecnoÅ›ci na spotkaniu w dniu odbywania siÄ™ spotkania i odesÅ‚ania opracowanych materiaÅ‚ów z lekcji na dziennik elektroniczny lub platformÄ™, w przeciwnym wypadku nauczyciel wpisuje nieobecność na zajÄ™ciach.
4. Lekcja on-line może trwać 30-45 minut. Zalogowani uczniowie są zobowiązani aktywnie uczestniczyć w zajęciach i wykonywać polecenia nauczyciela.
5. UczeÅ„ ma prawo spóźnić siÄ™ z zalogowaniem na lekcjÄ™ prowadzonÄ… on-line do 5 minut.
6. Dyrektor zastrzega sobie prawo do uczestniczenia w spotkaniach w ramach nadzoru pedagogicznego.