20.03.2023 •

Trójstronna wymiana młodzieży w Aschendorf

19 marca 2023 roku grupa mlodzieży naszej szkoÅ‚y wraz z kolegami i koleżankami z SP nr 3 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej, wyruszyÅ‚a w dÅ‚ugÄ…, ale ekscytujÄ…cÄ… podróż do Aschendorf, dzielnicy miasta Papenburg w Dolnej Saksonii w Niemczech w ramach drugiego etapu trójstronnej wymiany uczniowskiej. Program wymiany jest bardzo interesujacy – zaplanowano zwiedzanie miasta Brema, miasteczek oraz portu, a także wizyty w miejscach pamiÄ™ci, ważnych dla Polski i Niemiec z historycznego punktu widzenia. Nie zabraknie oczywiÅ›cie czasu na chwile rozrywki - Å›cianki wspinaczkowe, hale sportowe, dyskoteki, grille oraz krÄ™gielnie stanÄ… otworem dla uczniów biorÄ…cych udzial w spotkaniu. Nadrzednym celem spotkania jest integracja mÅ‚odzieży z trzech krajów: Polski, Niemiec i Ukrainy. Spotkanie byÅ‚o możliwe dziÄ™ki wsparciu Polsko- Niemieckiej WspóÅ‚pracy MÅ‚odzieży.

Organizator wymiany: Renata Bielska-Korban.