25.11.2022
 Jesteśmy na półmetku wymiany polsko-niemieckiej, w której bierze udział 20 uczniów ze szkoły o nazwie Schulzentrum Saterland, 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej i 10 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej.

Poniżej krótka relacja (dłuższa nastąpi po powrocie) z wyjazdu do Krzyżowej, wsi pod Świdnicą, w której przebywamy. Zakwaterowani jesteśmy w byłym majątku rodziny von Moltke, obecnie zarządzanym przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego . Miejsce jest po prostu spektakularne!

W pierwszych dniach poznawaliśmy się wzajemnie poprzez gry i interakcje. Uczyliśmy się języków niemieckiego i angielskiego, poznaliśmy swoje szkoły i miejscowości dzięki przygotowanym prezentacjom.
Wtorek to wycieczka do Wrocławia, gdzie spędziliśmy cały dzień w naszym pięknym mieście Wrocław/Breslau.
Po zwiedzeniu Ostrowa Tumskiego i katedry, byliśmy w hali targowej, na jarmarku bożonarodzeniowym oraz w dużym centrum handlowym Wroclavia. Zmęczeni, ale pełnymi torbami szczęśliwie wróciliśmy wieczorem do Krzyżowej. Dzisiejszy dzień to warsztaty, warsztaty i …zawody sportowe. Poniżej kilka zdjęć z naszego pobytu w Krzyżowej.

Renata Bielska-Korban