Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej
Aktualności
15.05.2024
 Majówka to czas odpoczynku, ale również możliwość dodatkowych działań w "projektach unijnych" realizowanych w PZS2.
 
Uczniowie z 3 klasy branżowej szkoły w zawodzie mechatronik oraz mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych ukończyli szkolenie "Programowanie układów elektropneumatycznych PLC" prowadzone przez p. Mirosława Kobla. Wkrótce czeka ich zewnętrzny kurs obsługi wózków widłowych i tym samym możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień. Uczniowie 3 klasy kucharza brali udział w warsztatach kulinarnych pn. "Nowoczesne techniki przygotowywania potraw" prowadzonych przez p. Małgorzatę Drozd. Zajęcia te będą kontynuować jeszcze w majowe popołudnia.
 
Dodatkowo wszyscy będą doskonalić swoją znajomość języka obcego oraz otrzymają wsparcie psychologiczne i doradztwo zawodowe pomagające im we właściwym odnalezieniu się na rynku pracy po ukończeniu szkoły. A wszystko to w ramach projektu "Nowoczesne szkoły", realizowanego w porozumieniu z firmą Lean Tech.
 
Natomiast uczniowie technikum rozpoczęli udział w projekcie realizowanym w partnerstwie z firmą Syntea S.A. pn. "Inteligentni zawodowcy" od zajęć z doradztwa zawodowego prowadzonych przez p. Magdalenę Małyga. W ostatnim tygodniu swoje mocne strony, umiejętności i wiedzę przydatną w zawodzie oraz plany na doskonalenie zawodowe analizowali uczniowie 4 klasy technikum informatycznego, następnie przyjdzie kolej na absolwentów z klasy 5 technikum informatycznego - oni też wkrótce wezmą udział w szkoleniach z zakresu grafiki komputerowej, druku 3D czy tworzenia witryn internetowych, a także będą mogli skorzystać ze staży zawodowych u okolicznych pracodawców. W maju podobną drogę przejdą uczniowie klasy 4 technikum elektrycznego, na których będzie czekało zewnętrzne szkolenie pozwalające im zdobyć tak pożądane na rynku pracy tzw. "uprawnienia SEP".
 
Wkrótce będziemy ogłaszać kolejne działania, do których zaprosimy naszych uczniów - warto korzystać !!!
 
 
« powrót
Jesteś w dziale: Strona główna -> Projekty unijne !!!
Copyright © 2010