20.03.2023

19 marca 2023 roku grupa mlodzieży naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z SP nr 3 w Środzie Śląskiej, wyruszyła w długą, ale ekscytującą podróż do Aschendorf, dzielnicy miasta Papenburg w Dolnej Saksonii w Niemczech w ramach drugiego etapu trójstronnej wymiany uczniowskiej. Program wymiany jest bardzo interesujacy – zaplanowano zwiedzanie miasta Brema, miasteczek oraz portu, a także wizyty w miejscach pamięci, ważnych dla Polski i Niemiec z historycznego punktu widzenia. Nie zabraknie oczywiście czasu na chwile rozrywki - ścianki wspinaczkowe, hale sportowe, dyskoteki, grille oraz kręgielnie staną otworem dla uczniów biorących udzial w spotkaniu. Nadrzednym celem spotkania jest integracja młodzieży z trzech krajów: Polski, Niemiec i Ukrainy. Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Organizator wymiany: Renata Bielska-Korban.