Powiatowy Zespół‚ Szkół‚ Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej
06.10.2018 •

Sobotnie wiadomości z praktyk

Portugalczycy każdy dzień zaczynają od kawy. W kawiarni, tylko turystów pyta się o to jaką kawę podać. Miejscowi, wiadomo… piją tylko mocne, pyszne espresso.

Najpopularniejsze dania miejscowych restauracji prezentują Karolina i Roksana. Dziewczyny pracują w restauracji Cozinha da Catarina , co w tłumaczeniu znaczy ,,Kuchnia Katarzyny”. Zobaczcie jak fantastycznie radzą sobie w pracy. Szefowa jest zachwycona.

Pozostając w temacie jedzenia – stołówka na Uniwersytecie w Evorze.

Tak jedzą studenci.

Nawet po drodze do Kaplicy Czaszek można spotkać rabaty wypełnione ziołami – Melisa.

Wygląda na to, że 140 km od wybrzeża w Evorze można kupić sardynki. I to w jakich rocznikach!

,,Życie jest zbyt krótkie, aby pić złe wino”

A teraz nasze zakupowe trofea.

Jakie zwierzę jest na tym serze? Michał nie wiedział i ja nie wiem.

Tutejszy słodki specjał - to Pastéis de nata. Babeczka z ciasta francuskiego wypełniona aksamitnym kremem waniliowo-budyniowym.

Dzisiaj w kuchni szefuje Krystian Kaczanowski, natomiast sous chef to Dawid Zemsta i Mateusz Sidor oraz chętni do pomocy Jakub Kościewicz, Maciej Potrzeba oraz Michał Glista.

Dzisiaj sobota, co oznacza, że gotujemy wspólny obiad.

Nasi dzisiejsi bohaterowie

• Rekrutacja