02.10.2018 •

Relacje z Evory i Forli

Mamy już pierwsze informacje i zdjÄ™cia z pobytu naszych uczniów w Portugalii i WÅ‚oszech:

Evora. Spacerkiem po katedrze. Może bliżej do Nieba?

Three coffees in a University Garden.
W Evorze rzeczywiście mają dobrą kawę. Mamy jeszcze widok na drzewa pomarańczy oraz na miasto.

Niedzielnym przedpołudniem, zwiedziliśmy, prowadzeni przez Ricardo, słoneczną Evorę, ktora nas gości tego roku. Miasto jest zabytkiem uznanym przez UNESCO i, w sumie, słusznie. Przecudne miejsce warte dalszej eksploracji. Pozdrawiamy, oczekując na schabowe, szykowane przez dzielne mistrzynie naszej grupy. Niektorzy chłopcy, owszem, dzielnie pomagają

Wczoraj grupa wÅ‚oska miaÅ‚a szybki kurs jÄ™zyka (oczywiÅ›cie wÅ‚oskiego) oraz zwiedzaliÅ›my z przewodnikiem ciekawe miejsca w Forli. Bardzo podobaÅ‚y nam siÄ™ murale wykonane podczas Street Art Festival. Mury wysokich budynków zostaÅ‚y udostÄ™pnione "wysokim" artystom natomiast maluczkim pozostaÅ‚y Å›ciany parkingu. Które Wam bardziej siÄ™ podobajÄ…?