11.06.2018 •

Klasa II MK w MÅ‚ynie Siedlimowickim

Klasa II MK odwiedziÅ‚a mÅ‚yn w Siedlimowicach, który jest wpisany do rejestru zabytków jako jedyny mÅ‚yn na Dolnym ÅšlÄ…sku dziaÅ‚ajÄ…cy nieprzerwanie do dziÅ›. MÅ‚yn dziaÅ‚a od 600 lat! Obecnie mÄ…ka produkowana jest nadal przez stare, zabytkowe, niemieckie maszyny, pochodzÄ…ce z poczÄ…tków 20. wieku. MieliÅ›my okazjÄ™ zobaczyć dziaÅ‚ajÄ…ce maszyny, popróbować wÅ‚asnorÄ™cznie wypieczony chleb, zwiedzić pobliskie ruiny zamku dawnych wÅ‚aÅ›cicieli wsi oraz zjeść kieÅ‚baski pieczone na ognisku. Mechanicy zainteresowani byli starymi maszynami, kucharze procesem produkcji mÄ…ki a wszyscy oczarowani miejscem dalekim od zgieÅ‚ku i haÅ‚asu miasta. DziÄ™ki miÅ‚ym gospodarzom mÅ‚yna, którzy oprowadzili nas po mÅ‚ynie, a także ugoÅ›cili, piÄ™knej pogodzie i dopisujÄ…cym humorom mieliÅ›my taki maÅ‚y przedsmak wakacji.

Kilka zdjęć - więcej na naszym facebooku.