05.02.2018 •

Współpraca z firmą Wago Elwag

2 lutego w Starostwie Powiatowym w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie, podczas którego zostaÅ‚ podpisany list intencyjny.

W spotkaniu uczestniczyli starostowie, dyrektor Powiatowego ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Ponadgimnazjalnych nr 2 Jolanta BiliÅ„ska, kierownik szkolenia praktycznego Mariusz Kargol, kierownik oÅ›wiaty Zuzanna JaskóÅ‚a, dyrektor ds. personalnych z firmy Wago Elwag Sylwia Leonhard i Piotr Czajkowski specjalista ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy.

Strony zadeklarowaÅ‚y wolÄ™ wspóÅ‚pracy w zakresie czynnoÅ›ci zmierzajÄ…cych do wspólnej organizacji zajęć praktycznego ksztaÅ‚cenia zawodowego. Celem wspóÅ‚pracy jest poszerzenie kontaktów pomiÄ™dzy PZSP nr 2 w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej a firmÄ… Wago Elwag. Jak czytamy w liÅ›cie, wspóÅ‚praca bÄ™dzie polegać m.in. na wspólnej organizacji i realizacji zajęć praktycznego ksztaÅ‚cenia zawodowego dla uczniów na kierunku mechatronik. - Å»yczÄ™ paÅ„stwu, abyÅ›cie byli zadowoleni z naszej szkoÅ‚y, a myÅ›lÄ™, że bÄ™dziecie. PZSP nr 2 jest placówkÄ…, która ksztaÅ‚ci na wysokim poziomie - mówiÅ‚ w trakcie spotkania starosta Sebastian Burdzy. - Cieszymy siÄ™ z podjÄ™tej wspóÅ‚pracy i mamy nadziejÄ™, że bÄ™dzie owocna - dodaÅ‚a dyrektor Sylwia Leonhard.

Przypomnijmy, że firma Wago Elwag zainwestowaÅ‚a w gminie MiÄ™kinia w 2016 roku. We Wróblowicach zostaÅ‚y wybudowane hale magazynowo - produkcyjne i budynek socjalny. PrzedsiÄ™biorstwo zajmuje siÄ™ produkcjÄ… materiaÅ‚ów dla branży elektrycznej. W nowym oddziale pracÄ™ może znaleźć blisko 200 osób.

Tekst:anbo, express-miejski.pl
Zdjęcia:express-miejski.pl

--------------------------------------------------------------------------------

Treść listu:

LIST INTENCYJNY

Strony niniejszego listu intencyjnego, majÄ…c na uwadze podnoszenie i dostosowanie kwalifikacji kadr do rozwijajÄ…cego siÄ™ rynku pracy, dziaÅ‚ajÄ…c w duchu partnerstwa, deklarujÄ… wolÄ™ wspóÅ‚pracy w zakresie czynnoÅ›ci zmierzajÄ…cych do wspólnej organizacji zajęć praktycznego ksztaÅ‚cenia zawodowego.
Strony:
• Powiatowy ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej,
którÄ… reprezentuje Dyrektor szkoÅ‚y mgr Jolanta BiliÅ„ska,
• Powiat Åšredzki, który reprezentuje Starosta Sebastian Burdzy,
• WAGO ELWAG sp. z o.o. we WrocÅ‚awiu, którÄ… reprezentuje Dyrektor personalna Sylwia Leonhard
w nawiÄ…zaniu do wczeÅ›niejszych wstÄ™pnie poczynionych ustaleÅ„, wyrażajÄ… wolÄ™ wspóÅ‚pracy w zakresie ksztaÅ‚cenia zawodowego uczniów, ustalajÄ…c co nastÄ™pujÄ™:
I. Celem wspóÅ‚pracy jest:
1. Poszerzenie kontaktów pomiÄ™dzy Powiatowym ZespoÅ‚em SzkóÅ‚ Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej a WAGO ELWAG sp. z o.o. we WrocÅ‚awiu.
2. Wymiana doÅ›wiadczeÅ„ w zakresie ksztaÅ‚cenia zawodowego oraz aktywnoÅ›ci zawodowej uczniów.
3. Wspólna organizacja i realizacja zajęć praktycznego ksztaÅ‚cenia zawodowego dla uczniów na kierunku mechatronik.
II. Strony wyrażajÄ… wolÄ™ wspólnego dziaÅ‚ania w dobrej wierze w celu realizacji projektu.
III. Strony wyrażajÄ… chęć wzajemnej promocji i wsparcia przy realizacji wspólnych dziaÅ‚aÅ„.
IV. Strony dopuszczajÄ… możliwość rozszerzenia wspóÅ‚pracy w kwestii realizacji zajęć praktycznego ksztaÅ‚cenia zawodowego na innych kierunkach nauczania w toku wspóÅ‚pracy pomiÄ™dzy stronami.
V. SzczegóÅ‚owe zasady wspóÅ‚pracy oraz przedsiÄ™wzięć podejmowanych na podstawie niniejszego listu intencyjnego pomiÄ™dzy Stronami bÄ™dÄ… regulowane odrÄ™bnymi dokumentami.
VI. Niniejszy list intencyjny stanowi jedynie wyraz intencji Stron i nie może być podstawÄ… do powstania żadnych praw i obowiÄ…zków Stron. Postanowienia w nim zawarte nie mogÄ… być również dla żadnej ze stron źródÅ‚em powstania jakichkolwiek zobowiÄ…zaÅ„ finansowych.
VII. Wola wspóÅ‚pracy nabiera mocy z dniem podpisania.