11.06.2018
Klasa II MK odwiedziła młyn w Siedlimowicach, który jest wpisany do rejestru zabytków jako jedyny młyn na Dolnym Śląsku działający nieprzerwanie do dziś. Młyn działa od 600 lat! Obecnie mąka produkowana jest nadal przez stare, zabytkowe, niemieckie maszyny, pochodzące z początków 20. wieku. Mieliśmy okazję zobaczyć działające maszyny, popróbować własnoręcznie wypieczony chleb, zwiedzić pobliskie ruiny zamku dawnych właścicieli wsi oraz zjeść kiełbaski pieczone na ognisku. Mechanicy zainteresowani byli starymi maszynami, kucharze procesem produkcji mąki a wszyscy oczarowani miejscem dalekim od zgiełku i hałasu miasta. Dzięki miłym gospodarzom młyna, którzy oprowadzili nas po młynie, a także ugościli, pięknej pogodzie i dopisującym humorom mieliśmy taki mały przedsmak wakacji.

Kilka zdjęć - więcej na naszym facebooku.