17.05.2018

Uczniowie PZSP nr 2, klasy – monter mechatronik zwyciężyli w powiatowym konkursie motoryzacyjnym, który odbył się 14 maja 2018r. w średzkiej komendzie policji.

Do rywalizacji stanęły cztery drużyny reprezentujące klasy PZSP nr 2. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 40 pytań odnośnie zasad ruchu drogowego, obsługi oraz budowy samochodu i historii polskiej motoryzacji. Druga część miała charakter praktyczny i uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy medycznej. Jakość tej pomocy ocenili strażacy z powiatowej komendy.

Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradziła sobie drużyna z klasy monter mechatronik, w składzie: Dawid Żarczyński (nagroda indywidualna za najlepszy wynik w teście), Paweł Ostropolski i Sebastian Marcjan. Ich wynik to 82 pkt. Miejsce drugie zajęli uczniowie technikum informatycznego (76 pkt.), a trzecie reprezentacja technikum elektrycznego (69 pkt.).

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez średzkie starostwo. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 2 czerwca we Wrocławiu. Finał konkursu odbędzie się w Białymstoku i jak przystało na konkurs motoryzacyjny jego zwycięzca zdobędzie samochód.

Na zakończenie spotkania obecni strażacy pokazali jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedlekarska. Organizatorem eliminacji powiatowych była średzka komenda policji.

Informacja i zdjęcia za: powiat-sredzki.pl