05.02.2018

2 lutego w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie, podczas którego został podpisany list intencyjny.

W spotkaniu uczestniczyli starostowie, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Jolanta Bilińska, kierownik szkolenia praktycznego Mariusz Kargol, kierownik oświaty Zuzanna Jaskóła, dyrektor ds. personalnych z firmy Wago Elwag Sylwia Leonhard i Piotr Czajkowski specjalista ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy.

Strony zadeklarowały wolę współpracy w zakresie czynności zmierzających do wspólnej organizacji zajęć praktycznego kształcenia zawodowego. Celem współpracy jest poszerzenie kontaktów pomiędzy PZSP nr 2 w Środzie Śląskiej a firmą Wago Elwag. Jak czytamy w liście, współpraca będzie polegać m.in. na wspólnej organizacji i realizacji zajęć praktycznego kształcenia zawodowego dla uczniów na kierunku mechatronik. - Życzę państwu, abyście byli zadowoleni z naszej szkoły, a myślę, że będziecie. PZSP nr 2 jest placówką, która kształci na wysokim poziomie - mówił w trakcie spotkania starosta Sebastian Burdzy. - Cieszymy się z podjętej współpracy i mamy nadzieję, że będzie owocna - dodała dyrektor Sylwia Leonhard.

Przypomnijmy, że firma Wago Elwag zainwestowała w gminie Miękinia w 2016 roku. We Wróblowicach zostały wybudowane hale magazynowo - produkcyjne i budynek socjalny. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją materiałów dla branży elektrycznej. W nowym oddziale pracę może znaleźć blisko 200 osób.

Tekst:anbo, express-miejski.pl
Zdjęcia:express-miejski.pl

--------------------------------------------------------------------------------

Treść listu:

LIST INTENCYJNY

Strony niniejszego listu intencyjnego, mając na uwadze podnoszenie i dostosowanie kwalifikacji kadr do rozwijającego się rynku pracy, działając w duchu partnerstwa, deklarują wolę współpracy w zakresie czynności zmierzających do wspólnej organizacji zajęć praktycznego kształcenia zawodowego.
Strony:
• Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej,
którą reprezentuje Dyrektor szkoły mgr Jolanta Bilińska,
• Powiat Średzki, który reprezentuje Starosta Sebastian Burdzy,
• WAGO ELWAG sp. z o.o. we Wrocławiu, którą reprezentuje Dyrektor personalna Sylwia Leonhard
w nawiązaniu do wcześniejszych wstępnie poczynionych ustaleń, wyrażają wolę współpracy w zakresie kształcenia zawodowego uczniów, ustalając co następuję:
I. Celem współpracy jest:
1. Poszerzenie kontaktów pomiędzy Powiatowym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej a WAGO ELWAG sp. z o.o. we Wrocławiu.
2. Wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego oraz aktywności zawodowej uczniów.
3. Wspólna organizacja i realizacja zajęć praktycznego kształcenia zawodowego dla uczniów na kierunku mechatronik.
II. Strony wyrażają wolę wspólnego działania w dobrej wierze w celu realizacji projektu.
III. Strony wyrażają chęć wzajemnej promocji i wsparcia przy realizacji wspólnych działań.
IV. Strony dopuszczają możliwość rozszerzenia współpracy w kwestii realizacji zajęć praktycznego kształcenia zawodowego na innych kierunkach nauczania w toku współpracy pomiędzy stronami.
V. Szczegółowe zasady współpracy oraz przedsięwzięć podejmowanych na podstawie niniejszego listu intencyjnego pomiędzy Stronami będą regulowane odrębnymi dokumentami.
VI. Niniejszy list intencyjny stanowi jedynie wyraz intencji Stron i nie może być podstawą do powstania żadnych praw i obowiązków Stron. Postanowienia w nim zawarte nie mogą być również dla żadnej ze stron źródłem powstania jakichkolwiek zobowiązań finansowych.
VII. Wola współpracy nabiera mocy z dniem podpisania.