Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej
Aktualności
30.09.2017

Dnia 25.09.2017 odbył się już XII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PATRONA POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ. Po raz pierwszy dzięki uprzejmości Ośrodka Sportu i Rekreacji mecze odbywały się na centrum sportu. Oficjalnie o godzinie 10.00 turniej otworzyli Pani Dyrektor PZSP nr 2 Jolanta Bilińska, Pan Burmistrz Adam Ruciński oraz Pan v-ce Starosta Grzegorz Pierzchalski. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 10.30, a zakończyły o 14.30. Mecze jak zawsze były bardzo zacięte i emocjonujące.  Zwycięzcą okazała się drużyna PZSP nr 1 A, natomiast drugie miejsce zajęła drużyna PZSP nr 2 A, która w bezpośrednim pojedynku przegrała ze zwycięzcami tylko 1-0. W turnieju wzięło udział 50 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody. Zwycięzcy otrzymali markowe plecaki ufundowane przez Dariusza i Sylwię Hamkało (sklep Merkury), zawodnicy z miejsca 2 i 3 otrzymali saszetki reeboka i spodenki adidasa, ufundowane przez firmę MAR-POL EVENTS, natomiast drużyna, która uplasowała się tuż za podium otrzymała wejściówki na basen oraz upominki ufundowane przez OSiR Środa Śląska i Gminę Środa Śląska. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Norbert Barański z PZSP nr 2, najlepszym strzelcem został Kornel Drączkowski  z PZSP nr1 (7 bramek), a bramkarzem Kamil Kudryński z PZSP nr 1. Wszyscy zawodnicy otrzymali karnety na basen oraz sprzęt sportowy, a także ciepły posiłek, który ufundował Pan Starosta Sebastian Burdzy.

Puchary ufundowali:

1 miejsce - Pan Starosta Sebastian Burdzy

2 miejsce - Pan Burmistrz Adam Ruciński

3 miejsce - Pani Dyrektor PZSP 2 Jolanta Bilińska

4 miejsce - Zarząd klubu MLKS Polonia Środa Śląska

Patronat medialny nad turniejem objęły średzkie gazety Roland oraz Ekspres Miejski.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. PZSP NR1 A

2. PZSP NR2 A

3. PZSP NR2 B

4. PZSP NR1 B

Reprezentacja PZSP NR 2:

Brzeziński Patryk, Stasiak Konrad, Barański Norbert, Pacha Andrzej, Pochodzała Krystian, Piasecki Kacper, Kamiński Artur, Topolski Przemek, Kmiecik Bartek, Kopała Aleksander, Bekieszczuk Norbert, Pawłowski Sebastian, Jedziniak Kacper, Drozdowski Krystian, Baka Oskar, Kozak Bartek, Kulas Franek, Pichlak Piotr, Błaszczak Maksymilian, Kozłowski Radek, Markowski Paweł, Pośpiech Krzysztof, Kaszuba Jakub, Cedzidło Krystian.

Na koniec chcielibyśmy wszystkim podziękować za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju. Zapraszamy na kolejną edycję już za rok.